19 października 2017 MaciejZelazny

Nowy Kanał FxVolumeAnalysis.com oraz transakcje na złocie

Witajcie. W dzisiejszym wpisie krótko o transakcji na złocie rozgrywanych na początku tego tygodnia i o nowych projekcie wspieranym przez naszą grupę. Może na początek kilka słów o tym co u nas aktualnie się dzieje. Otóż oczywiście oprócz handlu jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego zlotu naszej grupy, który odbędzie się pod koniec listopada. Oprócz tego pracujemy nad zupełnie nową odsłoną naszego portalu komunikacji oraz dodajemy bardzo istotne funkcjonalności dla tradera, o czym także wkrótce napiszę. W tym momencie chciałem Wam przedstawić stronę jednego z administratorów naszej grupy – Bogdana. Adres bezpośredni do kanału na YouTube to http://www.fxvolumeanalysis.com

Dodatkowo kanał ten możecie śledzić również na twiterze oraz facebook’u: https://www.facebook.com/Fxvolumeanalysis-113617662637241/

W dzisiejszym wpisie chciałbym zaprezentować przykładową analizę wykonaną przez Bogdana na żywo. Szczegóły w poniższym video:

Nagranie zostało opublikowane w niedzielę na kanale fxvolumeanalysis, a już w poniedziałek w naszej grupie handlowaliśmy pod ten scenariusz. Chciałbym zaprezentować przykładowe dwie transakcje moje i Bogdana wykorzystujące niniejszą analizę. Na początek transakcja Bogdana:

Zagranie zgodnie z PA i analizą wolumenową zostało rozegrane z poziomu oporu intra z interwału M30.  Transakcja została zrealizowana w okolicy poziomu 1290 przy zysku ok. 120 pips.  Poniżej z kolei moje zagranie z poniedziałku a także z kolejnych dni, łącznie z dzisiejszym:

Moje wejście nastąpiło nieco później ponieważ liczyłem na wybicie rejonu 1302,6 i korektę poziomu 1300. To właśnie w tym miejscu zabezpieczyłem pozycję na wypadek powrotu. Po wybiciu 1300 cena już swobodnie podążyła na południe. Część zysków zrealizowałem przy ok +110 pips. Obecnie część pozycji jeszcze pracuje i jest to wynik na ten moment. ok. +150 pips. W międzyczasie szukałem zagrania pod korektę. Pierwsze zagranie następnego dnia wyleciało na SL ale widząc, iż jest to podróż jedynie po SL, ponowiłem pozycję i zainkasowałem zysk przy częściowej realizacji +20 pips. Później po wybiciu ważnego poziomu 1281,5 szukałem zagrania na jego wybicie ale tam sporo BE weszło i tylko jedna częściowa realizacja przy +20 pips oraz nie obyło się także bez jednego małego SL. Natomiast dzisiaj rozegrałem już standardowy schemat WRR na poziomie 1285,07, który na początek tygodnia już dał trochę zarobić. Była to transakcja przed danymi z Filadelfii dlatego częściowo zrealizowałem po zatrzymaniu impetu przy +34 pips. Reszta pozycji została zamknięta na BE. Później przy braku zasadności wybicia ponowiłem transakcję i ta została już zrealizowana na całym zasięgu pomiędzy poziomami przy +40 pips. Obecnie jeszcze w rynku pracuje część pozycji zabezpieczonej i aktualnie mającej w wyniku ok. +20 pips.

Niniejszy wpis jest przykładem naszej ścisłej współpracy w grupie i wykorzystania wolumenu do oceny potencjału transakcyjnego. Mam nadzieję, że kanał Bogdana Wam się spodoba, a ja niedługo znowu opiszę kilka elementów na blogu i na pewno o wszelkich nowościach będę Was informował, jako rekompensata ostatnio mniejszej aktywności na blogu:) Pozdrawiam.

Translate »